1.7 Milyon Tane Imgur Hesabının Hacklendiği Açıklandı

0
171

Dünya üzerindeki en fazla ziyaret edilmekte olan, fotoğraf ile görsel paylaşım sitelerinden Imgur’un 2014 senesinde hacklendiği ve de 1.7 milyon tane hesabın şifrelerinin sızdırılmış olduğu öğrenildi.

Imgur yetkilileri, 2014’te sitelerinin hacklendiğini ve 1.7 milyon hesabın bilgilerinin çalındığını ZDNet’e yaptıkları bir açıklamayla doğruladı. O yıllarda kullandıkları SHA-256 şifreleme algoritmasındaki açıklar sebebiyle hesapların çalındığını belirten yetkililer, artık böyle bir tehlikenin bulunmadığını çünkü uzun bir süredir daha güçlü şifreleme algoritmaları kullanmaya başladıklarını aktardı.

Yetkililer çalınan hesapların kişisel bilgilerin sızması anlamında bir sorunu olmadığını belirtti. Çünkü Imgur’a üye olurken hiç bir kişisel bilgi verilmiyor. Şifrelerin çalındığını bir kaç yıl öncesine kadar farkedilmediğini belirten yetkililer, hacklenme olayını çalınan hesapların “Have I Been Pwned”ın sahibi Troy Hunt’a gönderildikten sonra farkettiklerini de belirtiyor.

Eğer Imgur üyesiyseniz şu an da korkmanız gereken bir şey yok, çünkü Imgur çalındığını tespit ettiği hesapların şifrelerini otomatik olarak sıfırladı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz