Amazon Fire TV’ye YouTube için web tarayıcısı ekledi

0
173

Amazon Fire TV sahiplerinin YouTube uygulamasının yokluğunu aranmaması için alternatif bir çözüm sunuyor. Kısa bir süre önce bazı Fire TV cihazlarına Silk adını taşıyan web tarayıcısını ekleyen şirket, tarayıcıyı Fire TV ailesinin tamamına ulaştırma kararı aldı. Fire TV sahiplerine bir seçenek daha sunan Amazon, Firefox’u da cihazla uyumlu tarayıcılar listesine dahil etti. Fire TV’nin satıldığı tüm ülkelerde kullanıcılar Silk veya Firefox’u indirerek tarayıcı üzerinden YouTube’a ulaşmayı sürdürebilecek.

Amazon’dan yapılan açıklamada, Silk’in Fire TV için optimize edildiği belirtildi. Arayüzde yapılan optimizasyon sayesinde kullanıcılar Fire TV kumandası üzerinden internette gezinebilecek, arama yapabilecek ve oluşturdukları yer imlerine erişebilecek.

Şirket, Fire TV’ye eklenen internet tarayıcıları sayesinde Fire TV üzerinden bilgi ve eğlenceye erişim seçeneklerinin kayda değer ölçüde genişlediğine dikkat çekti. Yapılan açıklamada “Kullanıcılarımızın rahat koltuklarından internete ulaşmasını kolaylaştırmak istedik.” ifadesi kullanıldı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz