Amerika ve Japonya’nın Dev Robotları Yarışıyor

Robot teknolojisinin hızla geliştiği günümüzde yapılan robotlara yapay zeka ile düşünme, hareket etme ve anlama kabiliyetleri kazandırılırken, ülkeler arası robot yarışmalarına da başlandı.

0
505

Gelişen teknoloji ile birlikte yakın gelecekte insanoğlunun birçok iş alanında yerini alması beklenen robotlar, aynı zamanda ülkeleri de karşı karşıya getirdi. Düzenlenecek etkinlikle Japonya ve Amerika yaptıkları devasa robotları yarıştıracak.

İzleyici kitlesi Transformers ile robot savaşlarına zaten aşina. Ancak bu kez gerçek robotların savaşlarını izleme şansı elde edilecek. Ağustos ayında yapılması beklenen Amerika ve Japonya üretimi iki dev robotun savaşı nefesleri kesecek gibi duruyor.

Japonya yıllardır robot teknolojisinde önder ülke olarak biliniyor. Son yıllarda ABD’de yapılan küçük çağlı robotlar da bu ülkede zaten kendi aralarında yarıştırılıyordu. Amerika yaptığı robotlara boyut olarak bir yenisini daha ekledi ve dev bir robot üretti. MK III adı verilen robotun izleyiciler arasında oldukça dikkat çekeceği düşünülüyor.

ABD robot şirketlerinden MegaBots Inc yapımı 4.8 metre boyunda MK III ve Japon firma Suidobashi Heavy Industries yapımı 4 metre boyundaki KURATAS adındaki robotların yarıştırılacağı etkinlik merakla bekleniyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz