Amerikan Deniz Kuvvetlerinin Xbox 360 Kontrolcüleri Kullanmaya Başlayacak

0
209

Amerika Birleşik Devletleri’nin Donanması, denizaltılarında yer alan periskopları çalıştırmak amacıyla Xbox 360’ın kontrolcüsünü kullanmaya başlayacak.

Yeni denetleyiciyi alacak ilk denizaltı, Kasım ayında aktif görevine giren USS Colorado olacak. Xbox denetleyicileri daha sonra Virginia sınıfındaki diğer denizaltılara eklenecek.

The Virginian-Pilot’a göre, ABD Donanması, denizaltılarındaki periskopları çalıştırmak için Xbox 360 kontrolcüsünüz kullanmaya başlıyor. Xbox 360 kontrolcüsü ile ilk defa Kasım ayında aktif göreve gidecek olan gemi ise USS Colorado olacak. Xbox 360 kontrolcüleri daha sonra Virginia sınıfındaki diğer denizaltılara eklenecek.

Virginia sınıfı denizaltıları, karmaşık görünümlü, helikopter tarzı bir kontrol çubuğunun yerini alacak olan Xbox 360 kontrolcülerini şimdiden tümleşik görüntüleme sistemlerine eklemeye başladı. Bu denizaltılar, 1990’ların sonunda devreye giren Seawolf sınıfı denizaltılarının daha ucuz ve daha modern versiyonları olarak bilinir.

Xbox 360 kontrolcülerinin kullanılmaya başlamasında, denizcilerin ve subayların standart periskopun kontrollerinin tıknaz ve gerçekten ağır olduğunu dile getirmesinin etkili olduğu söyleniyor. Kontrol için kullanılan periskoplar 38 bin dolar civarında bir maliyete sahipken, Xbox 360 kontrolcüsünün maliyeti sadece 20 dolar civarında. Xbox denetleyicisi için eğitim süresi, helikopter tarzı joystick öğrenmek için gereken saatler ile karşılaştırıldığında, dakika olarak daha az.

Kıdemli Şef Mark Eichenlaub, konuyla ilgili; “Kumandalar kırılırsa,” herhangi bir video Oyun mağazasına gidebilir ve dünyanın herhangi bir yerinden bir Xbox denetleyicisi satın alabilir, bu da kolay bir değiştirme olur” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz