Android O İle Gelecek Güncellemeler Belli Olmaya Başladı

Google'un geliştirdiği akıllı telefonların işletim sistemi Android işletim sisteminin yakın zaman içerisinde yeni versiyonu kullanıcıların hizmetine sunulacak gibi duruyor.

0
448

Uzun zamandır kullanılan ve son olarak Android 7 güncellemesi ile kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan işletim sisteminin son olarak tercih edeceği sistemin adı Android O olacak. Google’un uzun zamandır üzerinde hız kesmeden çalıştığı ve yakın zamanda karşımıza çıkartacağı yeni işletim sisteminin adının da değişecek olması birçok farklı özelliğinde beraber geleceğini bizlere duyurdu.

Android O’da gelecek olan birçok yeniliğin resmi olarak açıklanmasa da basına sızan bilgileri hakkında sizlere detaylı açıklama yapalım. İlk olarak bildirim konusunda farklı sesler ve görseller ile karşımıza çıkması beklenen Android O’nun uygulama içerisinde kullanıcılarına fazla kullanmaya göre rozetler vereceği düşünülüyor.

Aynı zamanda resim içerisinde resim modu özelliğini de sunarak bu konuda çok farklı bir hizmet sunacak olan işletim sisteminin telefonlarda kullanılan entgre çubuklarında da farklılık yaratması bekleniyor.

Şarj konusunda oldukça farklı yaklaşımlar sunacak olan Android O işletim sisteminde kullanıcılarına özel olarak hazırlanan bu işletim sistemi sayesinde erken biten şarjların daha uzun süreli gitmeleri sağlanmış olacak. Telefona renk uyumlu simgelerde getirecek olan Android O’un özellikle kurumlar arasında farklı birçok özelliği de gelmesi beklenen özelliklerin arasında ilk sırada geliyor. Ekim , Kasım aylarına doğru karşımıza çıkması beklenen Android O işletim sistemi hakkında gelecek olan bütün bilgileri sizlere açıklamak istiyoruz.

Yeni gelen güncellemelerden sonra Android O’da ne gibi farklılıklar olacak bakalım bunu zaman gösterecek.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz