Apple Çin’de İstediği Satışları Yapamıyor

Apple Çin'de eski satış rakamlarının gerisinde kaldı. Çin pazarına girdikten sonra satışlarını yükselten Apple son dönemde Çin'de yerli markaların arkasında kaldı.

0
431

Apple’ın akıllı telefon modeli iPhone bütün dünya da satışları ile dikkat çekiyor. Neredeyse her kıtada istediği satış başarısını yakalayan iPhone en büyük pazarlardan biri olan Çin’de istediği satışları yapamıyor. Son gelen bilgiler iPhone’un Çin’de ki satışlarının düşüşte olduğu yönünde. Çin üretim ve akıllı telefonlar için oldukça önemli bir ülke.

Çin’de bulunan yerli telefon üreticileri Apple’ın düşüşünde ki ana neden gibi görünüyor. Sadece Apple için değil diğer tüm üreticiler için Çin oldukça değerli. Ülke nüfusunun çok fazla olması ve Çin’de anormal derece de akıllı telefon düşkünlüğü olması dünya markalarını bu bölgede satış yapmak için ekstra teşvik ediyor. Apple Çin pazarına çok büyük umutlarla girmişti. İlk girdiği dönemde istediği başarıyı yakalayan, hatta çıtayı çok yükseğe koyan Apple için durum şuanda pek parlak değil.

Yayınlanan yeni verilere göre Apple’ın Çin pazarındaki düşüşü devam ediyor. 5.sıraya kadar gerileyen firma bu düşüş için Çin’de varolan yerel markaların sıkça kendisini güncellemesi ve ucuza satın alınabilmesini düşünüyor.

Çin’de Kral Huawei

Telefon üretiminde dünya 3.olan Huawei Çin piyasasını ele geçirmiş durumda. Huawei’nin yükselmesiyle birlikte Xiaomi’nin gerileme bandına girdiği de grafikten anlaşılıyor. Yaşadığı keskin düşüşe rağmen hala Apple’ın önünde yer alan Xiaomi son dönemde yayınladığı ekran gövde oranı oldukça düşük olan akıllı telefon modelleri ile çıkış trendi yakalayacak gibi duruyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz