Apple Şirketi iPhone X Modelindeki Dokunmatik Ekran Sorunlarını Kabul Ediyor

0
186

Apple firması, iPhone X modelinde yer alan dokunmatik ekranının ani bir ortam değişimlerinde tepkisiz kalma konusunda hata vermekte olduğunu kabul etti ve de yazılım güncellemesiyle düzeltecek olduğunu da belirtti.

Kısa süre önce bir iPhone X hatası daha ortaya çıktı. Bazı iPhone X kullanıcılarının çeşitli forumlarda ve Reddit’te yazdığına göre iPhone X’un dokunmatik ekranı, sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama geçildiğinde tepki vermiyor ya da geç tepki vermeye başlıyor.

Bir Reddit kullanıcısı olan Darus214, kapalı bir ortamdan dışarıya çıktığında dokunmatik ekranın tepki vermediğini, verdiğinde ise gecikme yaşattığını belirtti. Kullanıcının söylediğinde göre cihazın dokunmalara tepki vermesi 2 saniyeyi buluyor.

 

Bir başka iPhone X kullanıcısı da aynı sorundan bahsetti ve ekranı kilitleyip yeniden açtığında sorunun düzeldiğini belirtti. Bu durum, iPhone X sahipleri için sevindirici bir haber çünkü sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu gösteriyor.

Apple da sorunun varlığını kabul etti. Şirket yaptığı açıklamada, dokunmatik ekranın hava şartlarının ani değişikliğinde tepkisiz kaldığının farkında olduklarını ve gelecek yazılım güncellemesinde bu sorunu çözeceklerini belirtti.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz