Apple Watch Kalp Ritimlerini Başarıyla Analiz Edebiliyor

ABD Kaliforniya Üniversitesi araştırmacılarının yaptığı bir araştırma Apple Watch akıllı saat modelinin kalp ritim bozukluklarını tespit edebilmede %97'lere varan başarı sağladığı bilgilerine ulaştı.

0
403

Teknoloji devi Apple‘ın modern akıllı saati Apple Watch araştırmalara konu edinilmeyi başardı. Kaliforniya Üniversitesi‘nin yaptığı bir araştırma Apple’ın akıllı saatinde bulunan Cardiogram uygulaması ile eş zamanlı olarak sağlıklı normal EKG’ye sahip insanlar arasındaki verileri kullanarak yapılan araştırmada ilginç sonuçlara ulaşıldı.

Son dönemde geliştirilen akıllı saat modellerinin özellikle kullanıcıya ait birçok veriyi incelemesi ve analiz etmesinin yanında sağlık alanında kullanılan özellikleri bu ürünlerin satın alınma oranlarını da anlamlı derecede yükseltmeyi başardı.

Kaliforniya Üniversitesi‘nde görevli araştırmacıların yaptığı araştırmalarda nornal EKG bulguları olan kişilerle eş zamanlı olarak Apple Watch’ta bulunan Cardiogram uygulamasının verilerini içeren 6000 kişi incelendi. Apple Watch‘in araştırma sonucunda kalp ritim bozukluğu olan bireyleri saptama oranının %97 olduğu belirtildi.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz