Arkası Bir Türlü Kesilemedi

0
302

İntihara sürüklemiş olduğu iddia edilmekte olan ”Mavi Balina” ismine sahip bilgisayar oyunu bir tane can daha almış oldu.

Amerikalı bir genç oyun yüzünden trajik bir şekilde intihar etti.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Kafkasya’daki Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nde gerçekleşen bir olayda 15 yaşındaki kız, insanların psikolojisini bozan ve yapılması istenen görevlerle insanları intihara sürükleyen Mavi Balina adlı oynamış ve intiharın eşiğine kadar gelmişti.

Şimdiyse Teksas’ta yaşayan 15 yaşındaki Isaiah Gonzales’in, oyun yüzünden kendini evindeki bir dolaba astığı öğrenildi. Genç, intiharını kayıt altına almak için yakınına bir cep telefonu yerleştirmişti. Ailesi ve polis, Isaiah’ın internet geçmişini inceledikten sonra, gencin Mavi Balina adlı oyunu oynadığını öğrendi.

Gencin ailesi çocukların oyunu oynamadığından emin olmaları için ebeveynleri uyardı, “Çocuklarınızla konuşun! Lütfen, sadece iyi olduklarından emin ol. Hepinize yalvarırım” dediler.

Rahatsız edici olan oyun 50 gün boyunca giderek korkunç hale gelen 50 görevden oluşuyor. Kendini sakatlayabilecek görevlerden korku filmlerini izlemeye kadar sıra dışı şeyler yer alıyor. Son görev olarak ise gençlerden intihar etmeleri isteniyor.

ABD, Fransa ve İngiltere’deki okullar, artık ebeveynlere yönelik uyarılar yayınlamaya başladı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz