Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Çıkacağı İddiası

0
171

Palihapitiya Bitcoin isimli kripto paranın 20 sene içerisinde 1 milyon dolar değerine ulaşacak olduğunu, gelecek 3 ila 4 sene içerisinde de 100.000 dolar değerini görecek olduğunu iddia ediyor.

Son haftalarda bir çok kez tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşan Bitcoin değerinin 1 milyon dolara ulaşacağı düşüncesi fanteziden ibaret gibi gelebilir. Fakat McAfee’nin yapımcısı ve kurucusu John McAfee’nin, “Bitcoin 2020 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşmazsa, cinsel organımı yerim” sözünü düşünecek olursak…

Şimdi de sektörde kaydadeğer ağırlığa sahip bir başkası aynı şeyi söylüyor. Facebook’un eski yöneticisi, Social Capital’in kurucusu ve Golden State Warriors’ın kurucularından Chamath Palihapitiya, Salı günü CNBC’de yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in değeri ve potansiyel büyüme gücü hakkında bir demeç verdi.

Palihapitiya 2012 yılında Bitcoin’e yatırım yaptığını, insanların önümüzdeki 20 yıl içerisinde artan biçimde yatırım yapmalarıyla birlikte dijital paranın değerinde büyük oranda artışlar olacağını öngördüğünü söyledi. Palihapitiya, Bitcoin’in altınla kıyaslanabilir bir değer deposu olarak görüleceğini söyledi.

Palihapitiya röportaj esnasında şunları söyledi: “Bu şey, altının değeriyle kıyaslanabilecek ölçüde potansiyele sahip… Otokratik rejimlere ve dünyanın düzgün biçimde işlemesi için ihtiyaç duyduğu şeye karşı aşındırıcı özelliğe sahip olan bankacılık alt yapısına karşı olağanüstü bir yatırım ve değer deposu. Bu şeyin önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde 100.000$ değerinde olacağını, 20 yıl içerisinde 1 milyon dolara ulaşacağını düşünüyorum.”

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz