BlackBerry KEYone 5 Mayıs’ta Avrupa’da Satışa Çıkıyor

Uzunca bir süre sonra akıllı telefon pazarına Android işletim sistemli KEYone modeli ile çıkacak olan BlackBerry, yeni cihazını 5 Mayıs tarihinde kullanıcılarla buluşturmayı düşünüyor.

0
661

2000’li yılların vazgeçilmez cep telefonu markası BlackBerry, akıllı telefonların pazarı ele geçirmesiyle birlikte keskin bir düşüş yaşamış ve uzun bir süre unutulmaya yüz tutmuş şekilde bir kenara itilmişti. BlackBerry, ara ara yeni projelerle kullanıcıların karşısına çıkmaya çalışsa da yeterli ilgiyi görmemiş ve en son neredeyse akıllı telefon piyasasına tamamen veda aşamasına gelmişti.

Android ve iOS yazılımların akıllı telefon pazarını ele geçirmesiyle birlikte son kurşununu sıkmaya hazırlanan BlackBerry, işletim sistemi olarak Android kullandığı yeni bir akıllı telefon modeli geliştirdi. BlackBerry KEYone adını verdiği akıllı telefon modeli belki de firma için son kapı olacaktır.

Akıllı telefon piyasasına KEYone ile tekrardan merhaba diyen BlackBerry, bir süre önce bu modelin tanıtımını resmi olarak gerçekleştirmişti. Ancak tanıtımın üzerinden hatırı sayılır gün geçmesine rağmen Avrupa pazarına giriş tarihinin hala daha kesinlik kazanmamış olması meraklı kullanıcıları oldukça düşündürüyor.

BlackBerry firmasının CEO‘su John Chen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yeni KEYone modelinin Mayıs’tan önce piyasada yerini almasının çok zor olduğunu belirtmişti. Ancak İngiltere merkezli Clove Technology adındaki bir satış firması net bir tarih vererek BlackBerry KEYone modellerini 5 Mayıs itibariyle satışa sunacaklarını açıkladı.

İşte BlackBerry KEYone Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Clove Technology adında İngiliz satış firması 5 Mayıs 2017 tarihinde İngiltere pazarına BlackBerry KEYone modellerini sunacaklarını belirtirken, cihazın adet fiyatının da 499 sterlin olarak belirlendiğini açıkladı.

BlackBerry KEYone modelinin diğer Avrupa ülkeleri ve ülkemizde ne zaman ve hangi fiyat aralığında satışa sunulacağı şimdilik netlik kazanmazken Mayıs ortasında tüm Avrupa’da cihazın satışta olacağını öngörebiliriz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz