Bu Tasarım Konseptte Kalmasın Dedirtti

0
2337

Apple şirketi senelerden beri dokunmatik ekrana sahip bir Mac bilgisayar modelini asla sunmayacak olduklarını üstüne basa basa söylemekte.

Tabii ki konsept tasarımcıları için bir engel değil. İşte, eğer satışa sunulsa gerçekten büyük dikkat çekeceğini düşündüğümüz MacBook Touch konsept tasarımı.

İsveç merkezli HandyAbovergleich adlı websitesi tarafından tasarlanan MacBook Touch, yeni MacBook Pro modellerinde gelen ve sadece bir parmak kalınlığında olan Touch Bar özelliğini neredeyse tüm yüzeye genişletmiş. Tamamen dokunmatik klavye ve genişletilmiş trackpad ile dizüstü bilgisayar gerçekten harika gözüküyor.

Konseptte hem dokunmatik ekran hem de dokunmatik klavyenin bir araya getirildiğini belirtelim. Apple da Touch Bar özelliğinde uyguladığı gibi tamamen dinamik klavyelere sıcak bakıyor. Yani en azından klavye kısmını belki bir gün gerçekten görebiliriz.

Kenardan kenara çerçevesiz 17 inç yüksek çözünürlüklü OLED ekranın kullanıldığı dizüstünde Apple Pencil desteği de düşünülmüş. Bu anlamda böyle bir Mac grafik tasarımcıları oldukça memnun ederdi diye düşünüyoruz. Form faktörü ise 15 inç MacBook Pro ile benzer durumda.

Bir gün Apple böyle bir ürünle karşımıza çıkar mı merak ediyoruz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz