BURN RESIDENCY 2017’nin birincisi Türkiye’den Furkan Kurt!

0
200

Finali İbiza’da gerçekleşen, dünyanın en büyük DJ yarışması Burn Residency’nin kazananı Türkiye’den Furkan Kurt oldu! Furkan Kurt kariyerinde harcamak üzere kazandığı 100.000 euro ödülün yanı sıra İbiza’nın ikonik gece kulüplerinde DJ’lik yapma şansını da yakalayacak!

Yedinci yılını tamamlayan BURN Residency, Türkiye’nin finalisti Furkan Kurt’u 2017’nin birincisi ilan ederek keşfedilmemiş DJ’ler arayışını sonlandırdı. Çeşitli görevleri ve yarışmaları başarıyla tamamlayan Furkan; paneldeki performansıyla Carl Cox, Pete Tong ve Luciano gibi endüstrinin en önemli isimleri tarafından ilk üçe seçilmişti.

İstanbul’lu Furkan, techno’dan tech house’a ve hatta daha tropikal bir tür olan ‘lambada’ya kadar müziğe olan tutkusunu büyük başarıyla sergiledi. Kitleleri nasıl eğlendireceğini iyi bilen Türk DJ, jüriyi dinamik şarkı seçimleriyle etkiledi. Burn Residency mentorlarından Luciano finalde birinci olan ismi seçmek için ne kadar zorlandıklarını şöyle açıkladı: “Bu yıl DJ’lerin yeteneklerinden ve izledikleri yoldan çok etkilendik. Sanatçıları sahnede öğrenmeye aç bir şekilde görmek ve sizin tecrübelerinize saygı duyduklarını hissetmek her zaman harika bir his.”

Furkan yeni yola çıkan bir DJ olarak kariyerine doğrudan yapılacak 100.000 €’luk yatırıma imza attı. Yedi aylık yolculuğunu anlatırken “Bu hayatımın en zorlu ve en inanılmaz deneyimi oldu. Paha biçilemez dersler öğrendim ve bunları asla unutmayıp, kariyerim boyunca aklımda tutacağım. Tekniğimi, bilgimi ve deneyimimi geliştirme fırsatı buldum. Bana ilham veren birçok diğer DJ’le, finalistlerle ve yeni BURN ailemle bağlar kurdum.” diyor.

26 farklı ülkeden 10.000’den fazla kişinin mix’leri ile başvurduğu yarışmada ilk adımda 16 finalist seçildi. Bu 16 kişi iki grup halinde, dünyanın elektronik dans müzik başkenti Ibiza’da düzenlenen BURN Residency kamplarının parçası olup; derslere, teknik panellere ve farklı görevlere katıldılar. Yaz boyunca her bir finalist İtalya’daki Kappa Futur Festival, Rusya’daki Alfa Future People, Romanya’daki Electric Castle ve Türkiye’deki Big BURN Istanbul gibi dünyaca bilinen festivallerde çaldı. Ibiza’daki kamp sırasında son üçe kalan Furkan, Fransa’dan Dualitic ve İtalya’dan Lorenzo de Blanck; son aşamayı tamamlamak için şehrin en önemli gece kulüplerinde sahne aldı. BURN Residency’nin geçen seneki birincisi Lollino, Ask My Management ile anlaşmayı imzaladı ve John Digweed’in plak şirketi Bedrock’tan yeni bir mix yayınladı. Aynı zamanda HYTE’ın lokal DJ’lerinden biri oldu.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz