Çerçevesiz telefonları gün yüzüne çıktı

0
150

Sony’nin, akıllı telefon sektöründe çok başarılı olmadığı biliniyor. Zira Japon teknoloji devi, güncel teknolojiyi takip etmek anlamında rakiplerinden bir adım geri kalıyor ve bu da pazarda ön plana çıkmasına engel oluyor.

Bilindiği üzere 2017, akıllı telefon üreticileri açısından ekrana ağırlık verildiği bir yıl oldu. G6 modeliyle LG, S8 ve Note 8 ile Samsung, iPhone X ile de Apple, telefonların ekran/çerçeve oranını büyüttü ve kullanıcılarına daha küçük telefon kasasıyla daha büyük ekran deneyimi sundu.

Snapdragon 845 ile gelecek amiral gemileri ve çıkış tarihleri
TEKNOLOJİ
Snapdragon 845 ile gelecek amiral gemileri ve çıkış tarihleri
Benzer bir hamle Sony’den de beklenmişti fakat teknoloji devi 2017’de tanıttığı akıllı telefon modellerinde telefon çerçevesini yine büyük tuttu. Bu da tasarım anlamında markaya olumsuz yansıdı. Örneğin eylül ayında satışa sunulan Xperia XZ1 modeli, her ne kadar teknik anlamda üst düzey olsa da, %68.6’lık ekran/gövde oranıyla sınıfta kaldı.

Gelgelelim Sony’nin geç de olsa akıllandığı ve telefon tasarımında büyük bir değişime gittiği iddia ediliyor. Vortex.ge sitesinde sızdırılan bilgilere göre Sony, şubat ayında düzenlenecek MWC 2018 fuarında Xperia XZ1 Premium ve XZ1 Plus’ı tanıtacak ve bu telefonlar geniş ekrana sahip olacak.

Sızıntı fotoğraflara baktığımızda, telefonların neredeyse çerçevesiz tasarıma sahip olduğu görülüyor. Snapdragon 845 yonga setinin kullanılacağı telefonların teknik özellikleri ise şu şekilde:

Sony Xperia XZ1 Premium
Ekran: 5.5-inç 2160×3840 (4K) çözünürlük
İşlemci: Snapdragon 845
Bellek: 6 GB RAM
Hafıza: 128 GB dahili
Kamera: 12-megapiksel çift arka kamera

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz