Çocuklara yönelik ilk resim müzayedesi 23 Aralık’ta İncek Loft’ta düzenlenecek

0
195

Ankara’da Akfen İnşaat tarafından hayata geçirilen ve yaşamın başladığı İncek Loft projesi 23 Aralık Cumartesi günü renkli bir etkinliğe sahne olacak. Şimdiye kadar yetişkinleri ağırlayan ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ sanat galerisinde ilk defa çocuk sanatseverlere yönelik bir müzayede hayata geçirilecek. Çocuklar ünlü ressamların 52 sanat eserine bizzat teklif verebilecekler.

Ankara’da Akfen İnşaat tarafından hayata geçirilen ve yaşamın başladığı İncek Loft projesinde RC Art iş birliğiyle açılan ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ sanat galerisi bu hafta sonu oldukça renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 23 Aralık Cumartesi günü saat 16:00’da İncek Loft’ta çocuklara yönelik bir resim müzayedesi etkinliği hayata geçirilecek.

Türkiye’nin ilk çocuk resim müzayedesini düzenleyen Küratör Rahmi Çöğendez’in yöneteceği etkinlikle sanat galerileri artık sadece yetişkinler değil, çocuklara da açılacak. Çocuk resim müzayedesinde etkinlik boyunca çocuklar, kendilerine yönelik olarak sergilenecek ve ünlü ressamlar tarafından resmedilmiş 52 sanat eserlerine teklif verip, bizzat bu eserlerin sahipleri de olabilecekler.

“ÇOCUK RESİM MÜZAYEDESİNİ

GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Küratör Rahmi Çöğendez, ilkini 2015 yılında geçirdikleri çocuk resim müzayedesi ile yeni nesle sanatı sevdirip, küçük yaşta koleksiyonerliğe teşvik etmeyi planladıklarını ifade etti. Çöğendez, “Çocuk resim müzayedesi ile çocuklarımızı biraz olsun interaktif hayatlarından alıp farklı bir ortama sokmayı hedefliyoruz. Her kesime sanatı sevdirme konusundaki çalışmalarımız doğrultusunda çocuklarımızın akıllarına sanat konusundaki ilk tohumlarını atacağız” diye konuştu.

Çöğendez, bir sosyal sorumluluk projesi olarak düşündükleri bu etkinlik ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini, bu kapsamda İncek Loft Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek olan müzayedeyi gelenekselleştirmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.

Çocuk resim müzayedesinde sergilenecek eserler www.yeninesilmuzayede.com adresli internet sitesinden de görülebiliyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz