Deadpool İle Birlikte X-Men ve Kalan Herşeyi Disney Satın Aldı

0
152

Geçmiş olduğumuz haftanın en fazla konuşulan olaylarından bir tanesi Disney şirketinin 21st Century Fox‘un bütün eğlence kısmını satın alacak olduğu yönündeki iddialar idi.

Bu iddialar kısa süre içerisinde onaylanınca bizi büyük bir heyecan sardı. Çünkü özellikle Marvel Studios için Spider-Man’in ardından, Deadpool, X-Men ve Fantastik Dörtlü gibi markalar eve dönüyordu.

Disney bugün yaptığı duyuruyla 21st Century Fox‘un tüm eğlence sektörü kaynaklarını 52.4 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Üstelik bu dev satın almanın sadece bir yönü saydığımız markalar. Bunun dışında Avatar, The Simpsons, FX Networks ve National Geographic gibi inanılmaz markalar marka bünyesine katıldı.

Ek olarak Netflix‘in en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Hulu‘nun yüzde 60‘lık hissesi de artık onların. Bunun sonrasında ne olacağını bilmiyoruz ama şirketin son yılların yükselen değeri online yayıncılık tarafında çok ciddi yatırımlarını göreceğimize eminiz. Eğer Marvel Studios’u Netflix’ten çekerse ortalık hayli karışacaktır.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz