Donald Trump’ın Hesabı Twitter Tarafından Kapatılacak Mı?

0
183

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevindeki Donald Trump’ın Twitter hesabı üstünden Kuzey Kore liderine karşı yapmış olduğu ”nükleer silah butonu”yla ilgili paylaşımının sonrasında, Twitter platformunun topluluk ilkelerinin ihlal edilmiş olduğunu dile getiren binlerce sayıdaki insan, Trump’ın hesabının kapatılması amacıyla protesto ve de kampanyalar düzenlemeye başlamış durumda.

Donald Trump Twitter hesabı kapatılacak mı? sorusu bugün yapılan açıklama ile yanıt buldu. ABD’nin 45. Başkanı olan Trump’ın hesabının kapatılmayacağı açıklanırken, gerekçeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Yaşanan olaylar sonrasında ” Twitter’da Dünya Liderleri ” başlıklı bir blog yazısı yayınlayan Twitter, bir dünya liderini engellemenin veya tweetlerini kaldırmanın insanları önemli bilgilerden mahrum edeceğini belirtiyor.

İlk günden bu yana Twitter’ı, insanların önemli olan her şeyi görerek özgürce tartışabildiği bir platform haline getirmek için çalıştıklarını belirten yetkililer, bir lideri engellemenin onu susturmayacağını, ancak insanların bu görüşleri tartışmasını engelleyeceğini dile getiriyor.

Bunun yanı sıra yetkililer, hiç kimsenin hesabının Twitter’ın büyümesini ve aldığı kararları yönlendirmediğinin altını çiziyor. Özetle, Twitter tarafından Donald Trump’ın hesabı için herhangi bir işlem yapılmayacak.

Twitter’ın yaptığı bu açıklamalar şimdiden birçok basın kaynağında yeni tartışmalara yol açtı. Bunların arasında Twitter’ın Donald Trump’un hesabında kısıtlamaya gitmekten korktuğunu iddia edenler yer alıyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz