E- Defter Sistemi Nedir Nasıl Çalışır?

0
222

 

E-defter sistemi ile artık defter, evrak ve belgelerin yer kaplamasına izin vermeyebilirsiniz. Teknolojiden yararlanarak oluşturacağınız profil sonrasında tüm belgelerinizi evraklarınızı ve hatta faturalarınızı bu sistem içerisinde güvenle saklı tutabilirsiniz. Verilerinizin sözleşme gereği 10 yıla kadar saklı tutulacağı ve güvenlik açısından kimse ile paylaşılmayacağı ana kurallar arasında yer alır. Eğer e-defter nedir? sorusunu merak ediyorsanız, Türk Ticaret ve Vergi Usul Kanunları kapsamında tutulması zorunlu defterlerin elektronik ortamda; oluşturulması, kaydedilmesi, saklanması ve ibraz edilmesini sağlama hizmetidir.

İnteraktif bir ortam sayesinde yanınızda taşımak istemediğiniz kağıtlar bir tık uzağınızdadır. Dilediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda açık unuttuğunuz önemli bilgilerinizin güvenliği azalır. Fakat e-defter kimse ile paylaşılmayan oldukça güvenilir bir ortam sunacaktır. Geçmiş zamanlarda kaydettiğiniz tüm bilgilere anında ulaşabilirsiniz ve sistemin son hali ile geçmiş içerikleri kontrol edebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

E- Defter Sisteminin Avantajları Nelerdir?

E- defter sisteminin birçok avantajı bulunur. En önemli avantajlarından bir tanesi e defter sayesinde dilediğiniz zamandaki verilerinize anında erişim sağlayabilmenizdir. Dilerseniz mobil üzerinden dilerseniz bilgisayarlarınızdan, istediğiniz her platform üzerinden tüm bilgilere ulaşabildiğiniz bir veri saklama sistemidir. Dolayısıyla Digital Planet sayesinde her istediğiniz veriye anında ulaşma ve indirme yapabilir kısa bir süre içerisinde tüm verilerinizi bulabilirsiniz. Ofis içerisinde evrak arayarak kaybolan zamanınızı e-defter sistemi ile saniyeler içerisinde bularak telafi edebilirsiniz. Böylece zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Ayrıca bir diğer avantajları arasında da kaybolma ihtimalinin olmamasıdır. Ofisinizde kaybolan evraklarınız başınıza dert olabilir. Tüm bu dertlerden kurtulmak için Digital Planet sisteminin sunmuş olduğu E-defter bulut yöntemi ile hayatınıza kolaylık katabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Bulunur Mu?

Digital Planet sisteminde en önemli unsurlardan bir tanesi de 7/24 aktif olarak bulunan bir müşteri destek servisinin yer almasıdır. Tüm sorularınız için Digital Planet Müşteri Destek Servisi ile htttp://www.digitalplanet.com.tr/tr/call üzerinden iletişime geçebilir ya da 444 9 328 numarasından destek hattına ulaşabilirsiniz. E-Defter hakkında ayrıntılı bilgi ve hızlı teklif almak için e-Defter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz