En İyi Bayan Saatleri Hangi Siteden Alınır

0
205

10.yıla özel olarak tasarlanan ve tüm dünyada çok ciddi rakamlara ulaşarak büyük bir başarı elde eden İphone X özelinde ortaya çıkan hatalar Apple tarafından doğrulandı. 5,8 inç OLED ekrana sahip olan 3 GB RAM özellikli Iphone X telefonların birçoğunda ortaya çıkan arıza ise dokunmatik ekran sorunu olarak göze çarpıyor. Ani ortam değişikliklerinden kaynaklı olduğu açıklanan hatada dokunmatik yapının etkisiz kaldığı ortaya çıktı. Bu nedenle telefonla çok hızlı işlemler yapılması da mümkün olmuyor. Özellikle bazı uygulamaların hızlı açılabilmesi de dokunmatik yapıdan dolayı pek mümkün olmuyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Apple ise hatanın kabul edilebilir olmadığını ifade ederek kısa zaman içinde yapılacak yazılım güncellemeleri ile sorunun çözümleneceğini belirtti. Aynı zamanda bazı saat markaları ve modellerinde olduğu gibi sıcak-soğuk ortam özelinde de dokunmatik ekranların çalışmaması önemli bir sorunun var olduğunu ortaya koyuyor. Sıcak bir ortamdan soğuk ortama geçilmesi durumunda dokunmatik yapıda ortaya çıkan algılamama sorunu ise birkaç saniye sonra düzelme eğilimi veriyor. Ancak her seferinde aynı durumun tekrarlanmasında dolayı büyük bir rahatsızlığı da beraberinde getiriyor.

Çeşitli kullanıcılar tarafından yapılan açıklamaların sosyal medya ağları üzerinden yayılması ise her geçen gün artmaya devam ediyor. Reddit kullanıcı olan bir kişinin yaptığı deney algılaması ise ortam değişikliklerinin etkisini ortaya koyuyor. Teknoloji sitelerinde bulunan deneye göre kapalı bir ortamda uzun süre kalındıktan sonra dışarı çıkılmasıyla dokunmatik ekranda yaşanan değişim ifade ediliyor. Yaklaşık iki saniye sonra algılama özelliği devreye giren dokunmatik özelliğin ne şekilde düzeleceği ise büyük merak konusu. Daha çok spor tarzı saatleriyle bilinen Casio saat modellerinde de bulunan dokunmatik özelliğin iki saniyeye kadar işlevsiz kalması ise teknik açıdan büyük bir arızanın olduğunu ortaya koyuyor. Aynı zamanda birçok üründe aynı sorunun olması da hata oranını yükselten durumlar arasında bulunuyor. Ortaya çıkan çeşitli deney durumları ve değişkenliklerin firmaya ulaşması ise kısa sürdü. Milyonlarca satışla önemli bir ciro elde eden Apple, yaptığı açıklamada ürünün inceleneceğini belirtmişti. Kasım 2017 itibariyle ise yapılan açıklamada hatanın gerçek olduğu ifade edildi. Kısa zaman diliminde ortaya çıkan hatanın yazılım güncellemeleriyle telafi edileceği de belirtildi.

Son yılların en kapsamlı telefonu olması yönüyle dikkatleri üzerine çeken Iphone X, 10. Yıla özel olarak çıkarılmış ve çıkarılmadan önce ön sipariş üzerinden yüzbinlerce satış gerçekleştirmiş. Bu kapsamda birçok yeniliği de beraberinde getiren telefonun tasarım yapısı da bayan saat modellerini aratmayacak ortalamaya sahip. Ekran özelliğinin yüksek olması da talep görmesinde etkili olan hususlar arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda geniş ekranlı olmasının yanında hafif ve zarif görünümü de tasarım açısından sorunsuz olmasını beraberinde getiren Iphone X, teknik açıdan ise rakiplerinin önünde. 64 ve 256 GB kapasite seçenekleriyle bilinen Iphone X aynı zamanda parmak izine karşı yüksek dayanıklı yapıya sahiptir. Yağ tutmayan kaplamaya sahip olan telefonun aynı anda birden fazla dil alternatifiyle hizmet vermesi de gelişmişlik düzeyini ortaya koymaktadır. Ortaya çıkan sorunların tespiti sonrasında güncellemenin ne zaman çıkacağı ve sorun üzerinde nasıl bir değişimin olacağı ise şimdiden merak edilen konular arasında bulunuyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz