ESET’e Göre Good Weather Uygulaması Tehlike İçeriyor

Akıllı telefonların yazılımları içerisinde yer alan ve hava tahmin raporlarını gösteren Good Weather uygulaması hakkında bugün ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü.

0
434

Özellikle Google tarafından geliştirilen ve son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olan Good Weather hakkında uzun zamandır araştırma yapan Anti Virüs firması ESET’in yaptığı açıklama gündeme damgasını vurdu.

ESET Anti Virüs yazılım firmasının uzmanları tarafından uzun zamandır takip edilen Good Weather uygulamasının içerisinde bulunan sinsi bir yazılımın özellikle banka hesap bilgilerine yönelik gerçekleştirilen gizli bir program içerdiğini açıklamasından sonra firma bugün kullanıcılarına bu uygulamadan kurtulmaları yönünde bir açıklama yaptı.

Özellikle son yıllarda akıllı telefon hesaplarında bulunan binlerce uygulama üzerinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden ESET’in yaptığı bu açıklamadan sonra program içerisinde bulunduğu Trojan.Androi/Spy.Banker.HU uzantılı dosyanın içerisinde zararlı bir yazılım bulduğunu ve bu yazılım sayesinde kullanıcıların sıklıkla kullandığı mobil bankacılık hesaplarının ellerine geçmesinin mümkün olacağını açıklamasından sonra Google henüz bir açıklama yapmadı.

ESET’in yaptığı tespitlerden sonra Good Weather uygulamasını en çok indiren ülkelerin başında Türkiye’nin gelmesinden sonra özellikle Türkiye üzerinde bu uygulamayı kullanan vatandaşların daha dikkatli olmaları ve telefonlarında bulunan bu uygulamayı kısa zamanda kaldırmalarını tavsiye etti. Uzun zamandır Good Weather üzerinde çalışmalarına devam eden firmanın bu açıklamasından sonra bakalım içerisinde bulunan zararlı yazılım hakkında Google nasıl bir açıklama yapacak.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz