Ethereum’dan Büyük Bir Rekor

0
201

Bitcoin‘in son seneler içerisinde müthiş bir yükseliş ivmesi kazanmasının sonrasında, Ethereum gibi kripto para birimleri çok ciddi değer kazanmaya başlamış durumda.

Ancak, Bitcoin yeni yıla ciddi bir düşüş ile girerken, Ethereum ise yükselişe geçti.

Geçtiğimiz haftalarda diğer kripto paralar ile birlikte yaşadığı sert düşüş sonrasında, tekrar kademeli olarak yükselmeye başlayan Ethereum’un değeri, dünya genelinde birçok borsada 1000 dolar seviyesini aştı.

Ethereum değeri 1000 dolar seviyesini aştı!
Ülkemizde bulunan borsalarda değeri 3950 TL seviyesine kadar yükselen kripto para birimi şu anda piyasa hacmi olarak üçüncü sırada yer alıyor. 98 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip olan Ethereum, Bitcoin’in küçük kardeşi olarak anılsa da aslında temel anlamda çok daha farklı bir proje.

Bitcoin öncelikli olarak bir ödeme platformu ve para birimi olsa da, Ethereum merkezi olmayan uygulamalar için bir geliştirilen platformdur. Kripto para dünyasında bunu son derece önemli kılan şey, Ethereum platformunu kullanarak para toplayan binlerce projenin bulunmasıdır.

Bitcoin’e kıyasla birçok insan tarafından daha iyi bir yatırım aracı olarak görülen Ethereum yükselişine devam ederken, değer artışı bazında ele alındığında ise Ripple gibi alt coinler liderlik koltuğuna yerleşmek üzere.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz