Facebook 24 Saatlik Durum Özelliği Kullanıma Girdi

Sosyal medya devi Facebook'un Messenger uygulaması için getirdiği "24 Saatlik Durum" özelliği bugün itibariyle kullanıma girdi. Artık Messenger kullanıcıları da durumlarını listelerindeki arkadaşlarıyla birlikte paylaşabilecekler.

0
554

Sosyal medya devi Facebook’un bir süre önce duyurduğu 24 saatlik durum özelliği bugün kullanıma sunuldu.

Snapchat’e ait neredeyse bütün özellikleri kendi uygulamalarına getirmeyi alışkanlık haline getiren Facebook, “Durum” özelliğini önce Instagram, WhatsApp ve en son olarak ta Messenger uygulaması üzerinde kullanıma sundu. Türkiye ile birlikte tüm dünya ülkelerinde aynı anda kullanıma giren 24 saatlik durum özelliği Snapchat’in en popüler özelliklerinden birisi olarak biliniyordu.

“Messenger Günlük Durum” olarak duyurulan bu özelliğin çalışma sistemi aynı Snapchat’teki gibi. Messenger uygulamasında oluşturulan durumlar 24 saat içinde otomatik olarak silinebilme özelliğine sahip.

Yeni fotoğraf filtrelerinin de bulunduğu durumlar özelliğini kullanmakta gayet basit. Messenger uygulamasında en üst kısımda bulunan “Günlük Durum Ekle” alanından yeni durumunuzu ekleyebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz