Galaxy Note 8 Modelinin Pil Probleminin Doğrulandığı Açıklandı

0
198

Galaxy Note 8 modeli için kısa zaman önce batarya problemi şikayetleri gelmeye başlamış idi.

Bunun üzerine şirket konunun üzerinde durarak araştırma yaptı ve bugün itibariyle böyle bir sorunun olduğunu doğruladı. Sorun tam olarak cihazın pilinin tamamen bittikten ve kapandıktan sonra şarj almamasıydı. Birçok kullanıcı bu sorun ile şirkete şikayetler göndermeye başlayınca firma, bazı cihaz sahiplerinin bu sorunu yaşadığını ve bu cihazların garanti kapsamında değiştirdiklerini açıklamış durumda.

Şirket pil sorunun dünya genelinde yayılmadığını da açıklamalarına ekliyor. Ayrıca pil sorununun daha çok Amerika’daki Snapdragon 835 işlemcili modellerde görüldüğü tespit edildi. Ülkemizdeki kullanıcıların böyle bir sorun yaşamadıkları durumun çoğunlukla Amerika pazarında yaşandığını biliyoruz.

Bununla birlikte Samsung, konu ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü ve gerekli işlemlerin yapıldığını ifade etti. Aynı zamanda Samsung, bu pil sorununun hangi şekilde meydana geldiğini bilmiyor ancak genel bağlamda bir yazılım sorunu olarak görüyor ve gelecek güncellemeler ile sorunun çözüleceğini belirtiliyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz