Galaxy S8 Modelinde Görülen Kırmızı Ekran Sorun Çözümü

Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde yaşanan kırmızı ekran sorununa çözüm üretildi.

0
403

Güney Kore’li teknoloji firması Samsung‘un yeni amiral gemileri Galaxy S8 modelinde yaşanan kırmızı ekran sorunu kullanıcıların oldukça canını sıkmıştı. Bu sorunu düzeltmek için firma tarafından yayınlanan güncellemede genel anlamda problem kalmazken yine de bazı cihazlarda bu problem devam ediyor.

Özellikle ekran çerçevesinin alt kısım ve kenarlarında yer alan beyaz rengin kırmızı olarak görünmesi büyük sorun olarak değerlendirildi. Note 7 faciası sonrası yeni amiral geminin de sorunlu olarak çıktığını düşünen bazı kullanıcılar bu durumdan oldukça rahatsız oldu. Yayınlanan güncelleme kısmi olarak sorunu düzeltirken diğer problem yaşayan kullanıcılar için çözüm önerimiz bulunuyor.

Galaxy S8 modelinde kırmızı ekran sorunu yaşayan kullanıcılar “Ayarlar > Ekran > Ekran Modu > Gelişmiş Seçenekler” kısmında kırmızı, mavi ve yeşil tonların bulunduğu alanda kırmızı ton azaltılarak soruna çare bulunabilir. Bu değişiklikle sorunu hala devam eden kullanıcılar aynı kısımda bulunan “Ekran Kenarı Renk Dengesi” seçeneğinde ayarı hafif soğuk veya tamamen soğuk olarak ayarlayarak bu soruna çözüm bulunabilir.

Kaynak: TeknoGündem

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz