Galaxy S9 Modeli Ekrana Gömülü Olan Parmak İzi Okuyucusuyla Mı Gelecek?

0
181

Samsung şirketi, önümüzdeki sene duyurmayı planlamakta olduğu Galaxy S9 modeli için hazırlıklarına hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekte.

Görünüşe göre Samsung, Galaxy S9’un ekranının altına bir parmak izi algılayıcı yerleştirmeye çalışıyor.
Galaxy Note 8’in tanıtılmasının ardından gözler Samsung Galaxy S9’a çevrildi. Gelecek yıl tanıtılacak Galaxy 9 ile ilgili KGI analisti Ming-Chi Kuo daha önce Galaxy S9 ve Galaxy Note 9’da çift kamera teknolojisi kullanılacağını iddia etmişti. Şimdiyse Samsung’un Galaxy S9’un ekranının altına bir parmak izi algılayıcı yerleştirmeye çalıştığı söyleniyor. Samsung’un Galaxy S9’u hakkındaki son tartışmalar, cihazın bünyesinde biyometrik sensörü barındırma fikrini sürdüriyor.

Ekran altına parmak izi okuyucu yerleştirme fikri Apple’ın iPhone X modeli için de geçerliydi ancak gerçeğe dönüşmedi. iPhone X, Face ID teknolojisiyle geldiğinden Apple’un bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağını öğrenmek için birkaç yıl daha beklemek zorundayız.

Ekranın altına parmak izi okuyucu fikri şimdi de 2018’in ilkbaharında çıkacak Galaxy S9 için geçerli. Samsung’un bu yönde çalıştığı söyleniyor.

Galaxy S9’da ekrana gömülü bir parmak izi okuyucunun dışında ne gibi özellikler bulunacağı bilinmiyor. Ancak Hem S8 ailesinden hem de Note 8’den daha iyi bir ekran ve tasarımla geleceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda performans tarafından da iyileştirmeler göreceğiz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz