Google Haritalardan Tren ve Otobüsten Ne Zaman İneceğinizi Söyleme Yeniliği

0
171

Google şirketi, yolculuk esnasında canlı rehberlik ve de gerçek zamanlı bir şekilde bildirimler sunmak amacıyla Google Haritalar’a çok küçük ancak kullanışlı bir tane güncelleme başlatmak hazırlığında.

Yapılacak olan güncellemedeki ana fikir, transit yolculuk sırasında kullanıcılara yönelik gerçek zamanlı güncelleme yapması ve en önemlisi Android kilit ekranında görünecek olması. Kullanmak için tek yapmanız gereken Google Haritalar güncellemesini indirdikten sonra gideceğiniz yeri ve toplu taşıma ile yolculuk yapacağınızı belirtmek.

Halihazırda iOS ve Android için Moovit adlı benzer bir uygulama var. Moovit verileri İETT’den alarak gitmek istediğiniz yeri seçtiğinizde otobüs ve tren rotalarını kombine ederek kullanıcılara yürüme mesafesi dahil birkaç tane rota sunuyor.

Google Haritaların Türkiye için tren ve otobüs rotalarını ne zaman ekleyeceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor ancak tüm dünya ile aynı anda olması muhtemel. Google yeni özelliğini test kullanıcıları topluluğunda denemeye başladı. Eğer Google Play üzerinde güncelleme farkederseniz sizde kullanmaya hemen başlayabilirsiniz, bir kaç gün içerisinde güncellemenin çıkacağını düşünüyorum.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz