Google Play Store Her Hafta Bir Ücretsiz Uygulama Dağıtacak

0
492

Sistemin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri için aktif edilmesine karşılık ülkemiz ve diğer ülkelerden aktif olarak kullanıldığını görebilmekteyiz. Şuan için Card Wars – Adventure Time oyununu ücretsiz olarak mobil cihazınıza indirmeniz mümkün. Google hesabınız üzerinden yapacağınız bu indirme işlemi size normalde 10.99 TL karşılığında satılan oyuna ücretsiz olarak erişim şansı tanıyor.

Günümüz şartlarında bu tip promosyonları çok fazla önemsediğimiz bir gerçek. Aynı zamanda Apple kullanıcılarının uzun süredir aktif olarak kullanmaya devam ettiği bir promosyon türünün artık Android için uygulanıyor olması gerçekten sevindirici bir durum olarak nitelendiriliyor.

Google Play Store haftanın uygulaması başlığıyla sunulacak olan aplikasyonlar oyunları ve uygulamaları kapsayabilecek. Haftalık periyot ile yıl içinde 52 farklı uygulamayı ücretsiz olarak temin edebileceğiz. Tabi bu sayının ileride artış göstermesi muhtemel görünüyor. Bilhassa AppStore mantığında ilerlediğini düşünürsek şu sıralar her hafta 4-5 uygulamanın ücretsiz olarak verildiğini söyleyebiliriz.

Google Play Store her hafta ücretsiz uygulama kararını alırken daha fazla kullanıcı ve daha aktif bir uygulama sayısına ulaşmayı amaçlıyor. Şuan sektörde yer alan ve mobil uygulama sağlayan en önemli market olma özelliğine sahip. Fakat bunu kullanıcı tabanına kaliteli şekilde sunmayı başarmak vizyon aldıkları nokta oluyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz