Google Şirketi Snapchat İçin Yeni Teklif Sundu

0
245

Geçtiğimiz seneler içerisinde Facebook tarafından yapılmış olan 1 milyar dolar tutarındaki teklifi geri çevirmiş olan Snapchat’in yapımcıları bu defa ise daha fazla büyük bir teklif ile karşı karşıyalar

2017 yılının Mart ayında halka açılan Snapchat yani şirket adıyla Snap Inc., bundan birkaç yıl önce Facebook tarafından yapılan 1 milyar dolar teklifi reddetmiş ve karşılığında da Facebook’un tüm uygulamaları tarafından tüm özellikleri çalınmaya başlanmıştı.

Business Insider’ın haberine göre Mart ayında halka açılan şirkete Google tarafından tam 30 milyar dolar teklif edildi. Fakat Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel bu teklifi de reddetti.

Snapchat’i satmak istemediğini daha önceki teklife verdiği yanıtla zaten aşağı yukarı belli eden Spiegel’ın 30 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir rakamı da geri çevirmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Bu arada Google’ın konu ile ilgili herhangi bir yorum yapmadığını ve Snap Inc. şirketinin de böyle bir teklif olmadığını söylediğini de belirtmemiz gerekiyor. Fakat ortaya çıkan bu haberler Snap Inc.’in borsadaki değerini yüzde 2.3 oranında artırmayı başardı.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz