Google Tarafından Yapılmış 1 Nisan Şakaları

Google 1 nisan şakaları üzerine fazlasıyla aktif olan şirketlerden birisi. Nisan ayının başlangıcını hiç boş geçmeyen teknoloji devi bu sene de bazı gelenekleri sürdürdü. Bunların en dikkat çekeni ise Pac-Man haritaları oldu.

0
487

Google haritalar servisini Pac-Man haritaları olarak dizayn etmekle kalmayıp aynı zamanda servisi kullananlar için oyun oynama imkânı tanıyor. Tüm haritalarda geçerli olan bu sistemin 1 nisan şakası için başlı başına bir çılgınlık olduğunu vurgulamamıza gerek yok.

Gnome isminin verildiği cihaz ise akıllara bu sene GeForce 1 nisan şakasını getirdi. İki şirketinde yapay zekayla çalışan asistan noktasında bir şaka tercih ettiğini görmüş olduk. Google Gnome 1 nisan şakası olarak evinizde birçok işe yardımcı oluyor ve size asistan olarak sorduğunuz sorulara sesli olarak yanıt verebiliyordu.

Google asistanı ise gerçekten espri ve şaka seviyesinin %90 dolaylarına çıkarılmış olduğunu düşünmemize sebep oluyor. Size duyacağınız en saçma tavsiyeleri bir arada verebilecek kadar çılgın olan asistan her sene 1 Nisan tarihinde benzeri cümlelerle karşınıza çıkıyor.

Google HAPTIC ise bir nevi gelecekte yaşanacak bir teknolojik gelişimi tiye alıyor. Özellikle VR ürünlerinin bize sanal gerçeklik adı altında iki duyu organımıza hitap ettiği bir sunum gerçekleştirdiğini baz alıyor. Oysa beş duyu organımız olmadan herhangi bir gerçeklikten söz etmenin imkânsız olacağı düşünülmüş ki buna çözüm üretilen komik detaylar karşımıza çıkıyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz