Horizon: Zero Dawn İnceleme (PS 4)

Horizon: Zero Dawn İnceleme açık dünya oyunlarına meraklı olanlar 1 Mart'da çıkacak olan Horizon: Zero Dawn'ı sizin için detaylı bir şekilde inceledik.

0
495

Açık dünya oyunları yeni yeni oyun arenasına katılmaya başladı. Popüler olması ve tutulmasının ardından da birbirinin benzeri oyunları görmeye başladık. Bir dönem klasik zombi temalı açık dünya oyunlarını oynadık değil mi? Neden bilmiyorum ama zombi tarafından kovalanmak oldukça hoşumuza gitmişti.

Bugün ise PS 4 platformu için özel olarak geliştirilen bir oyunu inceleyeceğiz. Horizon: Zero Dawn, PlayStation 4 platformuna özel olarak geliştirilmiş, 1 Mart 2017 tarihinde piyasaya girecek olan açık dünya rol yapma oyunu.

İlk Kural Senaryo

Oyunun hikayesi dünyayı robot dinozor benzeri makine (canavar) ele geçiriyor. Peki sonra? Düşündüğünüz kadar kolay değil karakterinizin kişisel hikayesi var ve sizin karakterinizin bir amacı var bunları yerin getiriyorsunuz.

Horizon: Zero Dawn oynadıkça, senaryonun oldukça ilginç olduğunu anlıyorsunuz. Oyunun devamında sırlar ortaya çıkıyor ve kafa yoran soru işaretleri yavaş yavaş cevap buluyor. Oyunda önemli olan diğer nokta ise karar mekanizması senaryoya yaptığımız tercihler ile katkıda bulunuyoruz.

Horizon: Zero Dawn Oynanış

Oyunda farklılık olarak ilk dikkat çeken binek sistem bazı silahları değiştirebiliyoruz. The Witcher 3: Wild Hunt ve The Elder Scrolls oyunlarındaki binek mekanikleriyle pek bağlantısı bulunmayan bu oyunda geliştiriciler bu özelliklere oldukça aşina.

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz