HTC U Ultra Dayanıklılık Testinde Başarılı Olamadı!

Son zamanlarda akıllı telefonlara yapılan dayanıklılık testleri istenilen sonuçları verse de bu konuda bazı telefonların sınıfta kaldığını size açıklamak istiyoruz. Özellikle akıllı telefonlarda bulunan üst düzey özelliklerin yanı sıra kullanıcıların merak ettiği diğer detayların başında dayanıklılık performansları da gelmektedir.

0
435

Bugün sizler için HTC’nin amiral gemi sınıfında yer alan U Ultra telefonuna yapılan dayanıklılık test sonuçları hakkında bilgi verelim. Apple firmasının en çok satan modeli iPhone 7 , LG firmasının amiral gemisi C20 ve Nokia 6 gibi telefonlara yapılan dayanıklılık testlerinde bu telefonlar başarı ile geçerek bu alanda liderliği elinde bulundurmaya başladı. Ancak HTC firmasının HTC U Ultra telefonuna yapılan dayanıklılık testi aynı başarıyı göstermedi ve bu konuda sınıfta kaldı.

İlk olarak parmak izi okuyucusuna yapılan testten sonra çabuk çizilmesi bu konuda kötü bir performans ortaya koymasına neden oldu. Ancak çerçevede ve arka kapakta kullanılan malzemenin çizilmelere karşı son derece dayanıklı olması telefonun tek artık yönü olarak dikkat çekiyor.

Youtube üzerinden dayanıklılık testi yapılan HTC U Ultra’nın son olarak yapıldığı bükülme testinde ise  adeta paramparça olması telefonun aslında ne kadar kötü olduğunu bizlere gösterdi. Özellikle en ufak güçte hemen kırılan bu telefonun üzerine cebinizde olduğunda oturmanız durumunda telefonun tuz buz olma ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden HTC U Ultra alırken bir kez daha düşünün.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz