Huawei P10, FCC Testinde İlk Kez Görüntülendi

0
520

Mobil Dünya Kongresi 2017 etkinliğinde tanıtılması beklenen Huawei P10 modeli FCC onayı aldığı testte ilk kez görüntülendi.

Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni amiral gemisi konumunu kazanacak olan modeli daha önce sızdırılan haber ve görsellerde yer alan tanıtımıyla benzer şekilde karşımıza çıktı.

Huawei firmasının bir önceki amiral gemisi P9 modelinin aksine parmak izi okuyucusu cihazın ön kısmında konumlandırılmış.  Özellikle Huawei P9 modelini kullanıp bir üst modele geçiş yapmak isteyecek olan kullanıcıların bu durumdan hoşnut olmayabileceğini belirtmekte fayda var. Çok sık kullanılan yapısal bir fonksiyonun yer değişimi kullanım kolaylığı yönünden eski kullanıcılarda zorluk oluşturabilir.

Huawei P10 modeli hakkında gelen diğer bilgi ise cihazın yeşil, mavi ve gold renk seçenekleri ile piyasaya sürülecek olması.

Firma kendi üretimi olan Kirin 960 yonga setini P10 modelinde kullanacak. Bununla birlikte 4GB ve 6GB RAM seçeneği ile kutusundan çıkması beklenen cihazın en dikkat çekecek olan özelliklerinden birisi ise çift kameraya sahip olması olarak görülüyor.

Önümüzdeki hafta yapılacak MWC 2017 etkinliğinde tanıtımı yapılacak olan Huawei P10 modeli ile ilgili sızdırılan bu özelliklerin büyük kısmının geçerli olması bekleniyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz