Huawei Şirketinden Nexus 6P Modeline Oreo Güncellemesi

0
193

Çıkışından bu zamana kadar 2 seneden çok geçse bile Huawei şirketine ait olan Nexus 6P modeli, Google Pixel 2 modeli ile yaklaşık olarak aynı tarihte Android Oreo 8.1 isimli güncellemesi almaya başlamış oldu.

Siz de benim gibi Android cihazları tercih edenler grubundaysanız, Google ile bir çok telefon üreticisinin birlikte geliştirdiği Nexus modelli telefonlara aşinasınızdır. Genellikle Google anlaşması olduğu için en azından 2 yıl boyunca çıkacak tüm yeni Android sürümlerini destekleme sözüyle piyasaya çıkan bu cihazlar, genellikle saf android kullandıkları için oldukça hızlı ve güvenli yapılarıyla tüketicileri oldukça memnun ederler.

Ancak Huawei Nexus P6 ise gerçekten bambaşka bir hikaye. Çıkışından bu yana 2 yıldan fazla geçmiş olmasına rağmen, tüm güncellemeleri Google’ın Pixel cihazlarıyla aynı anda alan bu cihaza şimdi de Android Oreo’nun ilk hata düzeltme güncellemesi olan Android Oreo 8.1 versiyonu geliyor. Global olarak cihazın tüm kullanıcılarına bugün sunulan güncellemeyle birlikte, cihazınızı neredeyse Pixel 2 ile aynı güncellikte kullanabileceksiniz.

Güncelleme bir çok ülkedeki cihaz sahiplerine ulaştı bile. Eğer ulaşmadıysa telefonun “Ayarlar” kısmından “Telefon Hakkında” bölümüne girerek “Güncelleme” sekmenizden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Aralık 2018’e kadar devam edecek olan destek süresiyle bir süre daha telefonunuza güncelleme alacağınızı da belirtmek gerekiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz