Hücresel Veri Aracılığıyla İndirilen Verilerin Limiti Arttırıldı

0
196

iOS 11 sürümünün yayınlanmasıyla beraber aynı zaman içerisinde Apple şirketi, önemli bir tane açıklama daha gerçekleştirdi.

Apple, hücresel indirme limitini 100 MB’den 150 MB’ye çıkarttı. Firma kullanıcıların hücresel ağları üzerinden App Store’dan daha fazla uygulama indirmelerine izin verdiklerini belirtti.

Apple, iOS 11 ile kullanıcıların kablosuz bir ağa bağlanmadan, hücresel veri üzerinden uygulama indirme işlemini kolaylaştırmak için daha önce 100 MB sınırı 150 MB’a çıkardığını duyurdu. Böylelikle kullanıcılar, App Store’dan, hücresel veri bağlantısı üzerinden daha büyük boyutlu uygulamaları ve oyunları indirebilecek.

 

Değişiklik öncesinde, kablosuz olarak satın alma veya güncelleme yapan kullanıcılar 100 MB’lık paketlerle sınırlıydı. Bu, daha büyük uygulamaları indirmek için kişinin kablosuz bir ağa bağlanmaları gerektiğine işaret ediyordu. Örneğin, Apple’ın yakın zamanda güncellenen iWork paketi, 432 MB Pages, 404 MB Numbers, 637 MB Keynote olmak üzere üç büyük uygulamadan oluşuyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz