İlk ALTAY Savunma Tankı 2020 Yılında Hizmete Girecek

Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın 2017 - 2021 yılları arası savunma strateji planlamalarına göre son teknolojik donanıma sahip olan yerli ALTAY tankının 2020 yılında hizmete girmesi bekleniyor.

0
2605

Savunma Sanayi’sinin 2017 – 2021 yılları arasında gerçekleştireceği savunma stratejisi planlaması yayımlandı. Bir süredir gündemde olan üstün donanımlarla destekleneceği bilinen ALTAY ana muharebe tankının sözleşmesinin bu yıl yapılacağı ve ilk yerli ALTAY tankının 2020 yılında savunma sistemimizin hizmetine gireceği açıklandı.

Savunma Stratejisi Planlamasına göre üretimi gerçekleştirilecek olan ALTAY tank projesinde üretilecek tankların 15 tanesinin 2020 yılında, 20 adet tankın ise 2021 yılında üretimi tamamlanıp aynı yıl içinde savunma sistemine teslim edilmesi planlanıyor.

OTOKAR resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ALTAY tankına ait son testlerin tamamlandığı ve olumlu sonuçlar gözlemlendiği duyuruldu.

ALTAY tankının özgün bir tasarımla birlikte dünyanın en son teknolojileri kullanılarak projelendirildiği, hareket kabiliyeti ve atış gücü açısından en zorlu testleri başarıyla geçtiği belirtildi.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz