ING Bank’ın kimlik doğrulama ürünü Xtrong’a iki ödül birden

0
209

ING Bank tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ve tek FIDO sertifikalı ürünü Xtrong, IDC Türkiye tarafından düzenlenen “2017 Finans Teknoloji Ödülleri”nde “Güvenlik ve Hile Yönetimi” ile “Müşteri Deneyimi” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

ING Bank, dijitalleşme vizyonu kapsamında geliştirdiği ürün ve hizmetlerle hem uluslararası hem de ulusal yarışmalardan ödül kazanmaya devam ediyor. Bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarlarında danışmanlık, pazar istihbaratı ve etkinlikler alanında lider bir hizmet sağlayıcı olan International Data Corporation (IDC) Türkiye tarafından düzenlenen “2017 Finans Teknoloji Ödülleri”nde de başarısını gösteren ING Bank, yenilikçi ürünü Xtrong ile iki kategoride ödüle layık görüldü.

Bir kurum içi girişimcilik örneği olarak ING İnovasyon Atölyesi Orange Lab ekibi tarafından tasarlanan ve geliştirilen mobil kimlik doğrulama ürünü Xtrong, “Güvenlik ve Hile Yönetimi” kategorisinde birincilik, “Müşteri Deneyimi” kategorisinde ise ikincilik ödülünün sahibi oldu.

FIDO sertifikalı ilk ve tek ürün
Silikon Vadisi’nden FIDO sertifikası almaya hak kazanan Türkiye’den ilk ve tek ürün olduğu gibi ING Grubu’nun da ilk FIDO uyumlu ürünü unvanını kazanan Xtrong, çevrimiçi kimlik uygulama süreçlerine standardizasyon getirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda cep telefonu uygulamasına kolay ve hızlı giriş imkanı tanıyan Xtrong, entegrasyon kolaylığı, sunduğu güvenlik çözümünün güçlülüğü ve müşteri deneyimine yansıması açısından fark yaratan özelliklere sahip.

ING Grubu Hakkında
ING, bankacılık faaliyetlerini ING Bank şirketi ile yürüten, güçlü bir Avrupa tabanına sahip dünya çapında bir finansal hizmetler şirketidir. ING Grubu, 40’tan fazla ülkede 52 bin çalışanıyla hizmet vermektedir. Her zaman değişime öncülük eden ING Grubu, tüm dünyada faaliyet gösterdiği ülkelerde üretime, tasarrufa, girişimciliğe, yenilikçiliğe, yaratıcılığa güç katmak hedefini taşımaktadır. Sürdürülebilirliği iş modelinin ana prensibi olarak gören ING Grubu, faaliyet gösterdiği toplumlarda çocukların eğitimi, finansal eğitim ve çevre alanlarında birçok program hayata geçirmektedir. ING Grubu, 2003’ten beri Uluslararası Finans Kurumu’nun (IFC) çevre ve sosyal sorumluluk standartları esas alınarak 10 milyon dolar ve üzeri bütün projelerin finansmanında uygulanması kabul edilen Ekvator prensiplerini gönüllü olarak kabul eden 10 uluslararası bankadan birisidir. Bu çerçevede, proje finansmanında, sosyal sorumluluk ve çevre riskini gözetmekte, ilgili standartlar paralelinde hareket etmektedir. Küresel sorumluluk standartlarına uyumu FTSE4Good ve Dow Jones Sustainability Index gibi kurumlarca da tescillenen ING Grubu 2006 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne de imza atmıştır. ING Grubu 2007’den beri faaliyetlerini sıfır karbon ayak izi ile sürdürmektedir.
ING Bank Türkiye, Global Compact Türkiye Sürdürülebilir Bankacılık ve Finans Çalışma Grubu, TÜSİAD STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics/Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Çalışma Grubu ve Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu üyesidir. Aynı zamanda, Birleşmiş Miletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri imzacısı ve her yaştan kadını ve erkeği toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için değişimin savunucusu ve temsilcisi olmaya çağıran Birleşmiş Milletler’in “HeForShe” hareketinin destekçisidir.
Türkiye’de yaklaşık 266 şube ile hizmet veren ING Bank’ın bankacılık stratejisi, Türkiye’nin sürdürülebilir ekonomik büyümesine paralel bankacılık yapmaktır. Bu kapsamda, ana odak noktası tasarruf ve inovasyondur. Lider tasarruf bankası olma konumlandırması paralelinde pazara sunduğu ürünlerin yanı sıra, modeli, uygulaması ve ölçümlemesi itibarıyla Türkiye’de ilkokul öğrencilerine yönelik tasarruf odaklı ilk ve tek finansal okuryazarlık eğitimi olan ‘Turuncu Damla’ sosyal sorumluluk programını yürütmektedir. Program 7 ilde 233 okulda, 785 öğretmene ve 28.500’ü aşkın öğrenciye ulaşmıştır.
Diğer yandan, yeni dönem dijital bankacılığın liderleri arasında yer alma hedefinde olan ING Bank, bankacılık modelini her zaman, her yerde, kolay ve hızlı finansal çözümler sağlayan banka olmak üzerine geliştirmiştir. ING Bank “Eski Köye Yeni Âdet” sloganıyla inovasyona dayalı bankacılığını ön plana çıkarmaktadır.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz