iOS 11 Sürümünün Bu Güncellemesinin Ne İşe Yaradığı Bilinmiyor

0
181

Apple şirketi, iOS 11.2.1 isimli güncellemesinin yayınlanmış olmasının hemen sonrasında geliştiriciler içinde iOS 11.2.5 isimli beta versiyonunu paylaştı.

Eğer kayıtlı Apple geliştiricisiyseniz, uygun konfigürasyon profilini Apple Geliştirici Merkezi‘nden yükledikten hemen sonra, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11.2.5 beta sürümünü indirebilirsiniz.

Şimdi gelelim bu güncellemenin içeriğine, çünkü bu nokta önemli. Ne yazık ki şu an iOS 11.2.5 beta versiyonunda hangi yeni özelliklerin geldiği bilinmiyor. Fakat minor dediğimiz ara bir güncelleme versiyonu olduğu için hataların düzeltilmesi ve güvenlik geliştirmelerine odaklanıldığı düşünülüyor. Aynı zamanda Apple’ın neden aradaki birçok güncelleme numarasını geçerek direkt 5’e atladığı da bilinmezler arasında.

Bu arada iki büyük iOS 11 güncellemesi de halen iOS 11 kullanıcıları tarafından bekleniyor. Henüz beta’da görünmeyen iCloud Messages ve AirPlay 2 şu an tam olarak özelliklerini kullanamıyorlar. Bakalım bu farklı özellikleri tam halleriyle hangi iOS 11 güncelleme versiyonu ile göreceğiz?

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz