iPhone 8’in kamerası 3D mi Olacak?

İphone 8 hakkında sürekli olarak farklı iddialar ortaya atılıyor. Bu kez ise kamerası hakkında farklı iddia ortaya atıldı.

0
426

Neredeyse her gün iPhone 8 hakkında yeni bir iddia dedikodu ortaya atılıyor. Elbette bunların hepsi doğru değil. Yeni yayılan bir haber ise iPhone kullanıcılarının ilgisini çekecek gibi görünüyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 8 modelinde kullanacağı kamera sisteminin şimdiye kadar görülmemiş bir kamera teknolojisi ile oluşturulacağı yönünde bilgileri takipçileri ile paylaştı. Yeni teknoloji ile birlikte iPhone 8 modelinin kamerası bir bağlamda yüz veya iris tarayıcı özelliğini bünyesinde barındıracak.

Eğer gerçekten böyle olursa iPhone 8 modelinin üç boyutlu selfie çekimleri yapılabilmesi ve artırılmış gerçeklik deneyimini yaşatması da cabası olacak. Bu özellik Microsoft Xbox konsolu için yapılan Kinect ürününün yaşattığı deneyimi kullanıcıya sunabilir.

Ming-Chi Kuo’nun açıklamalarının detayında Apple’ın daha ileri kamera teknolojisi alanında derinlik algılayıcı bir sensörün de yer alabileceğini belirtmiş ancak bu özellik iPhone 8 modeline yetişecek gibi görünmüyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz