iPhone, bir anda alev aldı

0
170

Akıllı telefon sektörün de son dönemlerde sıklıkla batarya problemleri ve birçok cep telefonu modelinin alev alan bataryası gündem yaratmayı başarıyor. Özellikle Apple’ın eski model iPhone modellerinde yaşanan yavaşlamadan ötürü eskiyen bataryaları hedefin odağında göstermesi ardından, dünyadaki neredeyse tüm Apple Store mağazalarında bu bataryaların değişmesi için bir hareketlilik başladı.

İsviçre’nin başkenti olan Zürihte’ki Bahnhofstrasse 77’de yer alan Apple Store mağazasında bu bağlamda tamir edilmek adına getirilen bir iPhone modelinden, beklenmeyen dumanlar çıkmaya başladı. Batarya bir anda alev alıp etrafı duman sarınca yangın alarmı da aktif hale gelirken, yangın alarmı sonrasında mağazadan yaklaşık olarak 50 kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Yaşanan bu durumdan ötürü servis çalışanın elinde hafif yanıkların yer aldığı belirtilirken, altı kişinin de meydana da gelen kazadaki dumandan etkilenmiş olabileceği gerekçesiyle ayakta tedavi edildiği belirtildi. Durumun Apple Store’daki teknik servis çalışanından mı ötürü yaşandığı yada meydana gelen bir sorundan ötürü mü yaşandığı ise Apple tarafından merakla araştırılıyor.

Öte yandan gerçekleştirilen açıkalamaya göre alev alan iPhone’a Apple Store’daki çalışanların hızlıca müdahale ettiği ve bu nedenle itfaiyeye gerek duyulmadığı belirtiliyor. Pil ile cihazla ilgili yaşanan sıkıntı incelemeye alınırken, meydana gelen sorunun giderilmesi için mağazada çalışmaya başlanıldığı da duyuruldu.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz