iPhone Telefonların Satışı Apple Şirketinin İtirafından Etkilenecek Mi?

0
189

Apple şirketinin eski iPhone modellerini bataryası zayıfladığı zaman işlemci hızlarını düşürüp yavaşlatmış olduğu ve geçmiş olduğumuz günlerde yeni bir pil değişim programı başlatmış olduğu artık herkes tarafından bilinmekte olan bir gerçek durumuna geldi.

Kullanıcıların beklentileri Apple’ın yaptığı bu hatayı telafi etmek için iPhone modellerinin bataryalarını ücretsiz değiştireceği yönündeydi. Ancak, beklendiği gibi olmadı ve sadece değişim ücretlerinde indirime gidildi.

Barclay analisti Mark Moskowitz, bu yıl iPhone satışlarında önemli bir ölçüde düşüş yaşanabileceğini dile getiriyor. Birçok kullanıcının Apple’a kızgın olduğunu belirten Moskowitz, sonbaharda tanıtılacak üç yeni iPhone modeline kullanıcıların beklenilen ilgiyi göstermeyeceğini belirtiyor.

Zira, analist kullanıcıların büyük bir bölümünün iPhone’un yavaşlatılmasına tepki olarak yeni bir model için 1000 dolar vermek yerine, 29 dolar vererek pili değiştirmeyi tercih edeceğine inanıyor.

Ancak, Barclay analistinin bu açıklamaları, yeni iPhone modellerinin kullanıcılara sunacağı yenilikler karşısında geçersiz kalabilir. Zira, şirketin 6.5 inçlik yeni bir iPhone X ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Apple’ın cihazları yavaşlattığını itiraf etmesinin ardından, birçok akıllı telefon üreticisinin hiç bir zaman böyle bir uygulamaya gitmediğini ve bunun kabul edilemez olduğunu açıkladığını hatırlatmak isteriz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz