LG G6 Modeli Resmi Olarak Tanıtıldı!

Kore devi LG firmasının amiral gemisi olan G6 modeli dün yapılan fuardan sonra resmen kullanıcılarına tanıtıldı. Uzun zamandır kullanıcıların merakla beklediği telefonların başında gelen bu modelin özellikleri bakımından üst düzey bir telefon olması şimdiden dikkat çekme başarısı gösterdi.

0
432

Geçtiğimiz yıl çıkartılan G5 modeli ile beklenen satış rakamlarını bir türlü yakalayamayan firmanın bu sefer çok farklı yenilikler yaparak sunduğu G6 modeli gerçekten başarılı bir satış rakamı yakalayacak gibi duruyor.

LG firmasının tanıtımını yapmadan önce basına sızan bilgilerinin birçoğunun doğru olmasından sonra sır gibi saklanan özelliği çıkartılabilen batarya özelliğinde bu telefonda vazgeçmiş olması. Özellikle G5 modelinde tercih ettiği çıkartılabilen bataryadan bu sefer vazgeçen firmanın yeni getirdiği bir diğer özelliği ise telefona aldığı IPS sertifikası oldu. Akıllı telefonların özellikle su geçirme konusunda üst düzey bir performans sunmasından sonra firmanın bu telefonda sunduğu en dikkat çekici detayın su geçirmezlik olduğunu belirtebiliriz.

5.7 inçlik ekran boyut ile karşımıza çıkan bu modelde özellikle ekranın alıştığımızın dışında 18:9 formatında sunulması da kullanıcıların dikkatini çekme başarısı gösteren detayların başında geliyor. Snapdragon 821 işlemci kullana firmanın özellikle 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza tercih etmesi gerçekten bir amiral gemi telefon olduğunu kullanıcılarına hissettirecek gibi duruyor. Ülkemizde 3 BİN TL üzerinde satışa sunulması bekleniyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz