LG Ve Samsung Şirketi OLED Ekranlara 25 Milyon Euro Yatırdılar

0
206

Samsung ile LG şirketi, OLED ekranın teknolojisinin geliştirilmesi amacıyla Almanya OELD firmalarından Cynora’ya tam 25 milyon euro tutarında bir yatırım gerçekleştirdi.

LG ve Samsung, verimli bir mavi yayıcı geliştirerek OLED teknolojisinde büyük bir eksikliği çözdüklerini iddia eden Alman OLED uzmanı Cynora’ya 25 milyon euro (yaklaşık 30 milyon dolar) yatırım yaptı.

OLED, mobil cihazlar ve TV’lerdeki ekranlar için tercih edilen teknoloji olarak ortaya çıktığı için, şimdi ağır metallere bağımlı olmaksızın daha uzun ömür ve daha fazla verimlilik sağlayacak yeni bir OLED emitör sınıfı yaratmaya çalışıyor.

2008’de Almanya’nın Bruchsal kentinde kurulan Cynora, kendisini TADF (termal olarak aktive edilen gecikmeli flüoresan) teknolojisinde lider olarak görüyor ve şu anda yeni bir organik “yüksek verimli” mavi OLED yayan malzeme yaratmaya odaklanıyor. Bu alanda çalışan diğer şirketler arasında, 2015 yılında faaliyete geçen ve hem Samsung hem de LG’den yatırım yapmış olan Japonya merkezli Kyulux yer alıyor. Şirkette geçtiğimiz yıl 13.5 milyon dolarlık bir finansman girişimine katıldı ve Samsung Ventures’ın tura liderlik ettiğini açıkladı.

Cynora’nın amacı, ürününü LG ve Samsung’un da bulunduğu büyük OLED ekran üreticileri ile ticarileştirmek. Samsung, Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i içeren yakın zamanda duyurulan akıllı telefonların OLED ekranlarının tek tedarikçisi.

Cynora ve Kyulux gibi şirketler kendi materyallerini gelecekteki OLED ekranlarına getirebilirlerse, güç tüketimini azaltmaya ve daha yüksek çözünürlüklü ekranlara olanak tanıyacak.

Cynora CEO’su Gildas Sorin, “Bu yatırım, malzemelerin OLED ekran endüstrisi için oldukça cazip olduğunu teyit ediyor. Cynora, kendi faaliyetlerini desteklemek için LG ve Samsung ile yakın işbirliği içinde çalışacaktır. Nakit enjeksiyonu, aynı zamanda, yüksek verimli yayan malzemeler tedarikçisi olarak dünya çapındaki varlığımızı güçlendirmek için kullanılacak.” dedi.

Cynora, bu yılın sonuna kadar ilk “mavi” ürününü ticarileştirmeyi planlıyor ve 2019 yılına kadar OLED ekranlarında yeşil ve kırmızı malzemeler geliştirmeyi planlıyor.

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz