Microsoft’a Göre 2016 Xbox One’ın Yılı Oldu

Microsoft tarafından gelen açıklamada uzun süredir zorlu rekabetin yaşandığı PlayStation ile Xbox arasındaki rekabette 2016 yılı itibariyle Xbox'ın öne geçmese de rakibine epey yaklaştığını ve iyi bir satış rakamı elde ettiklerini duyurdu.

0
477

Uzun süredir oyun konsolları çerçevesinde, bilişim düzeyindeki kadar rekabet olmasa da bir Sony ve Microsoft rekabetinin bulunduğu aşikâr. Son dönemde yapılan çalışmalarda PlayStation’un hep bir adım önde olduğunu görüyor ve özellik olarak Xbox’tan birkaç gömlek üstün olduğunu her defasında eleştirmenlerden duyuyorduk. Ancak Microsoft’a göre, 2016 Xbox için dönüm noktası olabilecek bir yıldı ve bunu başardı da. Özellikle son dönemde satış rakamlarının artmasıyla bir açıklamanın zaten beklendiği biliniyordu ancak PlayStation’a gönderme yapılması kullanıcıları şaşırtmadı değil.

Son dönemin en çok kullanılan ve satılan oyun konsollarından PlayStation 4’e satış rakamları açısından Xbox’un One modeliyle epey yaklaştığını belirten Microsoft, Temmuz’dan itibaren satış rakamlarını özellikle ABD çerçevesinde oldukça genişletmiş, en çok satılan oyun konsollarından birisi haline gelmişti. Kara Cuma yahut Black Friday olarak bilinen indirim günlerinde de, Xbox One’ın oldukça iyi bir satış rakamı elde ettiği belirtildi.

İki ürünün rekabeti bağlamında yıllarca sürecek bu durum şimdilik yeni bir oyun konsolunu ve yeni bir markayı kapsamıyor. Muhtemelen yıllar boyunca Sony ve Microsoft’un rekabetini izleyecek ve bu rekabetin getirdiği yenilikleri hep birlikte göreceğiz.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz