Mozilla’dan Snapchat’e Benzeyen Dosya Paylaşım Hizmeti

0
273

Mozilla şirketi, bir kişiden başkasına dosya göndermeyi gerçek anlamda basitleştiren yeni bir tane web sitesini başlattı.

Send adı verilen site, temel olarak Snapchat’in dosya paylaşımı ile aynı: Bir kez paylaşılan dosya, daha sonra yok oluyor.

Mozilla, Send adlı dosyaları daha güvenli ve gizliliğini koruyarak gönderen yeni dosya paylaşım hizmetini/sitesini kullanıma sundu. Sitede paylaşılan dosyalar tıpkı Snapchat’te olduğu gibi tek indirilmeden sonra otomatik olarak siliniyor.

Site, büyük bir kitleye sunucu olarak hizmet vermek ya da dosya dağıtımı yerine iki kişi arasında hızlı ve özel dosya paylaşımını mümkün kılmak üzere tasarlandı. Send ile 1 GB’a kadar olan dosyalar karşı tarafa gönderilebiliyor. Özel kriptolama sistemiyle şifrelenen dosylar, ilk indirmenin ardından 24 saat sonra otomatik olarak siliniyor. Aynı zamanda Mozilla’nın söylediğine göre site, şifrelenen bu dosyaların içeriğine bakamıyor.

Mozilla’nın Send hizmeti şimdilik deneysel olarak sınıflandırıyor. Bu nedenle site, uzun süreli olarak hizmette olmayabilir. Fakat hizmet göründüğü kadarıyla şimdilik yararlı görünüyor.

 

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz