NASA Merakla Beklenen Açıklamayı Yapmak İçin Hazır

NASA yarın (22 Şubat) önemli bir açıklama yapacağını duyurdu. Pek çok kişi Güneş sistemi dışında yer alan gezegenlerde hayat olduğunu dair bir açıklama bekliyor.

0
425

Yarın bir basın toplantısı düzenlemeyi planlayanan NASA merakla beklenen o açıklamayı yapacak. Nasa 22 Şubat Salı tarihinde önemli bir açıklama yapacak. Doğrulama da NASA’dan geldi.

NASA yarın ne hakkında açıklama yapacağı sorularına şöyle bir yanıt verdi. ‘Güneş Sistemi’nin dışındaki gezegenler olarak da bilinen Güneş yörüngesi dışındaki gezegenlerle ilgili yeni bulgular’ hakkında bazı bilgiler açıklayacaklarını belirtti. Büyük ihtimalle güneş sistemi dışında yer alan gezegenlerde de yaşam belirtilerinin olduğuna yönelik bilgilerin paylaşılması planlanıyor.

NASA bu açıklama ile milyonlarca insana umut verdi. Güneş sistemi dışındaki gezegenlerde de yaşam belirtilerinin olduğu verilerin ortaya çıkarılması şeklinde algılanan duyum bilim alanında oldukça heyecanla karşılandı. NASA yarın neler açıklayacak bilinmez ama bilim dünyası büyük beklentiler içerisinde. Bize göre NASA açıklamalarına; ‘O kadar sakladık sizden, artık gerçeği açıklamanın zamanı geldi’ şeklinde bir girişle başlayabilir.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz