Nokia 7 İle Nokia 8 Modelleri Hakkında İlk Bilgiler Göründü

Nokia’nın Android akıllı telefonları Nokia 7 ve Nokia 8’e dair güncel yeni bilgiler geldi.

0
633

Teknoloji dünyasına hızlı bir dönüş yapan Nokia, yeni amiral gemisini Android veri tabanlı akıllı telefonunu duyurması beklenirken, Finlandiyalı şirketten gelmesi beklenen yeni iki cihaza dair bir söylenti ortalıkta dolaşmaya başladı.

Nokia’nın cihazlarla ilgili resmi bir açıklaması olmamışken bu modellere konulmuş isimler şimdilik Nokia 7 ve Nokia 8 olarak düşünülüyor. Nokia 8’in yeni amiral gemisi olarak da düşünüldüğü dedikoduları da yok değil. Ama sızdırılmış yeni bir bilgiye göre Snapdragon 835 destekli bir telefon olarak düşünülen Nokia 9 adıyla hayatlarımıza girebilir.

Nokia 8 ve Nokia 7 modellerinde beklenen Snapdragon 653’ün versiyonu olan Snapdragon 660 olarak geleceği söylentileri var. Nokia 8, Nokia 7 modeline göre daha büyük bir ekranla üretilip QHD çözünürlükle üretilecekken, Nokia 7 modeli ise 1080p ile üretilecek.

Her iki modelde de ince çerçeve ve metal çerçeveli tasarımlar kullanılabilir. Nokia’ın eski modellerinin bir çok versiyonunda zaten alışkın olduğumuz metal tasarımlar mevcuttu. Kamera ve telefonların arka kısımlarının yeni üretilen Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 modellerinde gördüklerimizde daha farklı tasarımları olacak. Konuşulan başka bilgiler arasında, Nokia 8’in parmak izi tarayıcısı, hızlı şarjı ve Nokia 3, 5 ve 6’ya oranla daha büyük kamera sensörlerine sahip olabileceği bilgisi de var. Telefonların tanıtımıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor fakat tanıtım tarihi olarak konuşulan zaman ise Mayıs ya da Hazira olarak düşünülüyor. Ayrıca Nokia 8’de Zeiss optiği de mevcut olacak.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz