Nokia 8 Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Nokia 8 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Çin merkezli bir e-ticaret sitesinde şuanda satışa çıkarıldı. Telefon fiyatı ve özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

0
433

Nokia cep telefonu sektörüne koyduğu hegemonyayı uzun süre önce kaybetse de yeni telefonlar üretmeye devam ediyor. İsteyenler için ön sipariş fırsatı açıldı. Bakalım Nokia 8 hangi özelliklere sahip ve kaç paraya satılacak?

Nokia 8 hakkında uzun süredir artan dedikodular telefona olan merakı bir nebze daha arttırdı. Telefonun görselinin nasıl olacağı konusunda çok sayıda soru vardı. Nokia markası ile ilişkisi olmayan bir serbest tasarım stüdyosu olarak bilinen YouTuber Concept Creator tarafından görseller yayınlandı.

Nokia 8 şuanda Çin’in e-ticaret sitesi olan JD.com adresine satışa sunulmuş durumda. İsteyenler ön sipariş vererek telefona sahip olabilirler. Telefonun net bir çıkış tarihi yok daha doğrusu resmi ağızdan gelen net bir bilgi yok. Telefonun fiyat etiketi 3.188 Yuan (463 $) olduğu dillendiriliyor. Bunun yanında cihaza ait teknik bilgilerin tamamına yakını hala netleşmiş değil.

Nokia 8 Genel Özellikleri

Nokia 8 modeli net olmamakla beraber 5.7 inç Super AMOLED QHD (2560 x 1440 piksel) ekrana sahip olduğudur. Snapdragon 835 veya Snapdragon 821 SoC ile güçlendirilecek ve 6GB RAM ile gelecektir. Cihaz 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ile kullanıcılarına sunulacak.

Nokia 8 modelinde aynı zamanda selfie kamerası olarak 12 MP geniş açıya sahip olan bir kamera modelinin kullanılacağı düşünülüyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz