Nokia Yeni Nesil Amiral Gemisiyle Geçmişe Dönmek İstiyor

HMD Global tarafından satın alınan Nokia yeni cihazlarla hem mali anlamda hem de eski kullanıcıları yönünden kazanmak istiyor. Bunu başarmak için fiyat performans cihazlarının yanında üstün performans veren cihazlara yöneldiğini görebiliyoruz.

0
470

Nokia yeni amiral gemisi olarak duyurmaya hazırlandığı cihazın tasarım sızıntılarıyla beğeni topladı. Şuan için resmi olarak açıklanmamış olmasına rağmen çift kamera modasına ayak uyduracağını anladığımız çizimler şık bir görünüm vadeden yapısıyla dikkat çekiyor. Çift kamera sistemlerini Zeiss ortaklığında üretecek olması ise bir diğer önemli sızıntı.

Bu tip duyumların yer aldığı kurumlar Nokia ile oldukça yakın firmalar olduğu için birçok kişinin merak duygusu kabarmış durumda. Haliyle Nokia yeni çift kameralı telefonuyla alakalı konuşulmaya başladı bile. Şuan için tartışılan konular ise iki ana gruba ayrılıyor. Bir tasarımda çift kameranın alt alta yer alan dikey bir şekilde sunulacağı kasa tasarımı görünüyor. Diğerinde ise yan yana olarak Huawei tarafından sunulan Leica lensine benzeyen bir tasarım söz konusu.

Snapdragon 835 işlemciyle üretilmesine kesin gözüyle bakılan Nokia’nın yeni modeli bizim için sunacağı cihazı performans odaklı geliştiriyor gibi görünüyor. Zira şu sıralar üretilen orta segment cihazlardan hem performans hem de görünüm bakımından daha şık detaylara sahip.

Tüm bunları aynı kefeye koyduğumuzda yıllar önce yaşanan cep telefonu başarısını akıllı telefonlarda da yaşamak istediğini anlayabiliyoruz. Nokia yeni akıllı telefon modelleri için 2017 bitmeden büyük bir atılıma hazır gözüküyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz