NVIDIA GeForce MX150 Ekran Kartı Tanıtıldı

Dünyanın en büyük ekran kartı üreticisinden dizüstü bilgisayarlara özel yeni bir ekran kartı geliştirildi. NVİDİA GeForce MX150 adıyla resmi olarak tanıtılan ekran kartı birleşik ekran kartlarına göre oldukça yüksek performans sağlıyor.

0
634

NVIDIA tarafından bütçe dostu GeForce MX150 adı verilen dizüstü bilgisayarlara özel yeni bir ekran kartı geliştirilerek resmi duyurusu yapıldı.

Dizüstü bilgisayarlara özel olarak üretilen GeForce MX150 zorlu program ve oyunlarda kullanıcısının aradığı performansı sunabilecek özelliklere sahip. Photoshop gibi ortalama üstü özellik gerektiren programları bile sorunsuz çalıştırabilen yeni ekran kartı NVIDIA’nın Pascal mimarisinden gücünü alıyor.

Şuan için piyasada bulunan oyunların büyük çoğunluğunu sorunsuz oynatabilme gücüne sahip olan GeForce MX150, yerini aldığı GeForce 940MX modeline göre kullanıcısına daha düşük güç tüketerek daha fazla performans sunabiliyor.

GeForce MX150 bulunduran dizüstü bilgisayarları fotoğraf uygulamalarında 2.5 kat daha fazla performans sunarken video düzenleme uygulamalarında 4 kat fazla performans oranını yakalayabiliyor.

NVIDIA GeForce MX150 ekran kartını barındıran Asus, Acer, HP ve MSI dizüstü modelleri Haziran ayından itibaren piyasadaki yerini alacak.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz