Oculus Rift Ölçek Takibini Oda Sınırlarına Taşıdı

Bir süredir VR yani sanal gerçeklik adına yapılan atılımları görmeye devam ediyoruz. Aktif olarak sanal gerçeklik gözlükleri bize çok geniş imkânlar sağlıyor. Haliyle oyunlarda, filmlerde ve belirli görsellerle eğitimin dahi desteklenebileceği bir alandan söz etmek mümkün oluyor. Oculus Rift ise oda ölçeğinde takip için testlerin başarıyla sonuçlandığını duyurdu.

0
372

Şu an dünyada Oculus Rift ile HTC Vive arasında yürütülen ciddi bir VR savaşı var. Bu savaşın anlık olarak öncüsü HTC Vive olarak kabul ediliyordu. Sebebi ise oda ölçeğinin takibini çift sensörle başlığı taktığınızda mümkün kılmasıydı. Peki ya Oculus Rift oda ölçeği takibi için nasıl bir gelişim kat etti?

Tabi ki burada şirketin amacı Oculus Rift sensörlerini iki tane yaparak oda ölçeğini yakalayabilmek. Fakat bu testler halen daha sürüyor. Ancak yapılan açıklama gösteriyor ki gelen güncellemenin ardından 3 sensöre sahipseniz 360 derece bir VR keyfi yaşayabilirsiniz.

Bir nevi VR dünyasının lideri olmaya aday olan HTC Vive takibini ensesinden sürdüren Oculus Rift hedefe bir adım daha yaklaştı. Ancak halen daha sektöre hakim olunabilmesi için çok ciddi geliştirmeler bekleniyor. Yapacağınız seçim için sanal gerçeklik gözlüklerinde başlık kadar sensörlerin ve sunulan imkânların önemli olduğunu bir kez daha anlayabilirsiniz.

En iyi sanal gerçeklik gözlüğü olmak için aday olan iki firma arasında şu an için Oculus Rift çift sensörle oda ölçeğinde takip testlerini sürdürüyor.

Bu Haberi Yorumla

Please enter your comment!
Adınızı giriniz